SENIORZY ROZPOCZĘLI REAKTYWACJĘ WYSOKIM ZWYCIĘSTWEM

WKS Boguszyczki 1:8 CKS Sparta Konin (1:6)

Bramki:
16’ Damian Tylak
20’ Piotr Szadkowski, as. Kamil Urbaniak
29’ Damian Tylak, as. Łukasz Bladziak
35’ Albert Poliński, as. Michał Stamblewski
36' Kamil Urbaniak, as. Kamil Eszrych
42’ Damian Tylak, as. Kamil Urbaniak
53’ Damian Tylak, as. Dariusz Linartowski
87’ Damian Tylak, as. Kamil Urbaniak

Nikt nie mógł wymarzyć sobie lepszej inauguracji i powrotu na boiskowe zmagania seniorskie w tym Klubie. W I kolejce Konińskiej Klasy B, przyszło nam zmierzyć się również z nowicjuszem – WKS Boguszyczki. Przed spotkaniem, tak naprawdę nie wiedzieliśmy na co stać zespół z gminy Wierzbinek, jednak mogliśmy się przekonać dziś na boisku. Od samego początku objęliśmy inicjatywę na boisku, stwarzaliśmy sobie dość dużo sytuacji pod bramką gospodarzy. Pierwsza bramka przypadła na minutę 16! Damian Tylak wykonywał rzut wolny. Piłka odbiła się od muru, wpadła z powrotem pod jego nogi, a ten nie zastanawiając się uderzył z okolicy 20 metra pokonując bramkarza WKS-u! Można było powiedzieć, że worek z bramkami został rozwiązany. W 20 minucie meczu, na 2:0 sprytnym strzałem popisał się Piotr Szadkowski, który wykorzystał podanie od Kamila Urbaniaka. Dominowaliśmy, graliśmy mądrze, lecz czasami nie udolnie w odbiorze. W 26 minucie tracimy bramkę. Z rzutu wolnego zawodnik WKS-u zdecydował się na strzał z okolicy 35 metra. Dariusz Śpiewak źle obliczył tor lotu piłki, a ta wpadła za niego i dała nadzieje gospodarzom! Jednak radość ta nie trwała krótko. Trzy minuty później mieliśmy już 3:1 dla Sparty Konin, a na trzy razy dobijał grający trener – Damian Tylak, który dostał ładne prostopadłe podanie od Łukasza Bladziaka. Na 4:1 bramkę zdobył Albert Poliński, z bocznego sektora boiska, chcąc wrzucać piłkę w pole karne. Kolejne ładne prostopadłe podanie, tym razem Stamblewskiego Michała zostało zamienione na bramkę, być może przypadkową, jednak rzadkiej urody! Minutę później, wrzutkę Kamila Eszrycha, wykorzystał Kamil Urbaniak, a przed przerwą hat-tricka skompletował Tylak, po asyście Urbaniaka!
Na drugą połowę zespół Sparty wyszedł naładowany pozytywną energią, z koncentracją oraz z myślą o dobrze zagranej pierwszej połowie. W drugiej części meczu, z początku daliśmy się zepchnąć do obrony i tam popełnialiśmy wiele błędów. Udało się jednak nam utrzymać spokój, a bramka na 7:1 ostudziła zapały gospodarzy. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Tylak, a podającym wprowadzony w drugiej połowie Dariusz Linartowski! Ostatni raz zagroziliśmy bramce gospodarzom w 87 minucie, gdzie po raz kolejny podaniem Tylaka obsłużył Urbaniak. Naszemu napastnikowi pozostało tylko zdobyć bramkę i zamknąć mecz!

Takim sposobem inaugurujemy sezon 2017/2018, gdzie być może gra nie układała się do końca po naszej myśli, ale okazaliśmy się skuteczni, silni zarówno w ataku, jak i w obronie, oraz dojrzali piłkarsko. Zespołowi z Boguszyczek dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia!