CKS Sparta Konin 3:2 Tur Turek (1:1)

MECZ GODNY DWÓCH NAJLEPSZYCH EKIP !!

Bramki:
39’ Remigiusz Grochociński, as. Igor Zwoliński
44’ Remigiusz Grochociński
78’ Remigiusz Grochociński (rz. wolny)

W dniu dzisiejszym, II Kolejka Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych, po raz kolejny zawitała do Konina. Tym razem, na ul. Łężyńską przyjechał zespół Tura Turek, który w I Kolejce rozgromił Zjednoczonych Rychwał aż 9:1! Wynik imponujący, zważywszy na to, iż nie wiedzieliśmy nic kompletnie o żadnym z zespołów!

Początek meczu zaczął się dla Spartan bardzo nie ciekawie. Już w piątej minucie meczu, kontrę wyprowadzili goście, którzy pokonali Dawida Szejnę! Element dekoncentracji w obronie wykorzystał napastnik z Turku. Po straconej bramce, przewagę przejęli zawodnicy z Konina, którzy raz po raz próbowali szczęścia pod bramką gości. Dopiero w 39 minucie, po rzucie rożnym wykonywanym przez Zwolińskiego, wyrównującego gola zdobył kapitan zespołu – Remigiusz Grochociński! Remek bardzo dobrym strzałem głową skierował piłkę do bramki!
Druga połowa, to dominacja naszego zespołu na boisku, który operował piłką przez dłuższe okresy meczu. W 4 minucie drugiej połowy, na prowadzenie wyprowadził zespół, nie zawodny dzisiaj Grochociński, który pięknym strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi! Po zdobytej bramce, Sparta szukała kolejnych trafień, a szczęście dziś opuściło m.in. Glanca czy Zwolińskiego. Długo utrzymywał się wynik 2:1, z przewagą Spartan. Gdy wszyscy myśleli, że trzecia bramka wisi w powietrzu, jedną kontrę wyprowadzili goście. Po naszym stałym fragmencie gry, bardzo biernej postawie zawodników wracających Tur wykorzystał wiele wolnego miejsca i doprowadził do remisu. Jak słynne porzekadło mawia: „Nie wykorzystane sytuacje się mszczą, a dziś zemściły się dla nas”. Jednak drużyna Sparty Konin pokazała dzisiaj charakter. Do samego końca dążyliśmy do zdobycia cennych trzech punktów, które nam się należały, aż w 78 pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, pod poprzeczkę popisał się Grochociński, kompletując hat-tricka! Co prawda wielką zasługę można przypisać bramkarzowi gości, o tyle szczęście uśmiechnęło się w końcu do nas. Spartanie nie oddali zwycięstwa i po ostatnim gwizdku, razem z kibicami świętowali zwycięstwo!