Zwycięstwo ze Rzgowem

JUNIOR MŁODSZY

CKS Sparta Konin 3:2 GKS Rzgów (2:1)
Bramki:
5' 1:0 Nikolas Andrzejewski, as. Adrian Górecki
9' 2:0 Nikolas Andrzejewski, as. Dominik Trzaskowski
36' 1:2
68' 2:2
73' 3:2 Adrian Górecki, as. Bartosz Kaczmarek

Sobotni mecz Juniorów Młodszych wyraźnie dziś pokazał jak piłka nożna potrafi być nie przewidywalna! Zacznijmy jednak od początku. W drugiej minucie meczu pierwszą okazję dla Sparty Konin miał Adrian Górecki, któremu uciekła piłka w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Jednak już w piątej minucie po dograniu właśnie Góreckiego ładnym strzałem popisał się Nikolas Andrzejewski! Sparta prowadziła 1:0! Już cztery minuty później ten sam zawodnik wykorzystał podanie Dominika Trzaskowskiego i podwyższył na 2:0! Kibice zgromadzeni na stadionie przy Łężyńskiej spodziewali się po 10 minutach, że Sparta zniszczy swoich przeciwników! I tak powinno być!! Seriami nasz zespół marnował swoje sytuacje... Najpierw Oksiak, później Górecki czy nie wykorzystane stałe fragmenty gry. W 36 minucie zespół gości wyszedł na połowę Spartan, gdzie sędzia dopatrzył się faulu Oksiaka na rywalu. Po stałym fragmencie gry Rzgów wrócił do gry!! Zespół gości po błędach obrony i Strzykowskiego zdobył bramkę! Na przerwę więc schodziliśmy z minimalnym prowadzeniem i z myślami, że nie wykorzystaliśmy wielu okazji!
Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę nasz zespół zakmnął się na własnej połowie i próbował grać z kontry. Jednak nie był to dobry wybór, ponieważ zespół gości śmielej atakował naszą bramkę! Po kilkunastu bezbarwnych minutach drugiej połowy w 68 minucie dość niespodziewanie nasz zespół traci prowadzenie w tym meczu! Po raz kolejny złe krycie w strafie obronnej i bierność naszych zawodników zadecydowała o pozwoleniu na oddanie strzału napastnikowi ze Rzgowa! Nikt z kibiców, którzy obserwowali spotkanie nie mógł odpowiedzieć sobie na pytanie: "Jak to się stało".... Jednak w 73 minucie wielkimi umiejętnościami indywidualnymi popisał się Adrian Górecki! Adrian wziął ciężar gry na swoje barki i po krótkim prowadzeniu piłki zdecydował się na strzał z okolicy 30 metra! Strzał był na tyle precyzyjny i piękny, że euforia na stadionie była nie do opisania! Sparta Konin dość szczęśliwie wychodzi na prowadzenie i dowozi zwycięstwo do końca!

"Za wiele o tym meczu powiedzieć się nie da. Wystarczyło na nim być, by potwierdzić piękne słowa jakie mówią o piłce, że jest ona nie przewidywalna! Nasz zespół bardzo dobrze wszedł w mecz, udokumentowaliśmy to bramkami i nagle coś pękło. Szkoda, ponieważ chłopakom dziś należały się wielkie brawa za grę do końca i oczywiście po raz kolejny pokazali, że stanowią świetny zespół. " - tak podsumował trener Tylak.