Zaczynamy!!!

Trener Damian Tylak zgłosił do Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej 21 zawodników!

ZAPRASZAMY DO LEKTURY !:)
1. Strzykowski Jakub
19. Zaczkiewicz Jakub
20. Kaczmarek Bartosz
21. Stamblewski Michał
Poniżej przedstawiamy wywiad z trenerem oraz kierownikiem zespołu, na temat przyszłego sezonu!

WIELKOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

DAMIAN TYLAK: Mówimy tutaj w tej chwili o najwyższym poziomie rozgrywkowym w Wielkopolsce. Dla nas w szczególności będzie to bardzo cenna nauka oraz zdobywanie doświadczenia. Nasz klub jest kopciuszkiem w tych rozgrywkach mimo tego w każdym spotkaniu pokażemy ponad 100% swoich własnych możliwości.

PRZEMYSŁAW KACZMAREK: Będzie to nowe doświadczenie dla naszych zawodników. Maja okazję zaprezentować się szerszej publiczności. To jest to o co walczyli . Teraz wszystko w ich nogach i głowach.

CELE NA SEZON 2016/2017

DAMIAN TYLAK: Najważniejszym celem jaki sobie obraliśmy to zbieranie cennego doświadczenia w każdym spotkaniu! Będzie trudno na boisku wywalczyć jaki kol wiek punkt ze wszystkimi zespołami, ale myślę że mimo wszystko drużyna jest na to gotowa! Czasami porażki przynoszą o wiele więcej nauki niż wysokie zwycięstwa ze słabszymi zespołami! Chcemy zobaczyć jakie jest nasze miejsce w szeregu.

PRZEMYSŁAW KACZMAREK: Cel na sezon to reprezentować klub na godnym poziomie. Ograć się z zespołami które są stalymi bywalcami ligi wielkopolskiej. Nie zakładam że będziemy walczyć o najwyższe cele ale myślę że z naszymi umiejętnościami jesteśmy w stanie utrzymać się w tym elitarnym gronie.

TRANSFERY I OBECNA KADRA

DAMIAN TYLAK: Kadra naszego zespołu na pewno uszczuplała z porównaniem do ostatniej rundy. Z drużyny odeszli bardzo cenni zawodnicy, lecz uważam że nasi wychowankowie godnie mogą ich zastąpić.
Do LKS-u Ślesin z rocznego wypożyczenia wrócili Adrian Górecki (który próbuje swoich sił w drużynie seniorskiej w IV lidze), Wojtek Fryza i Kuba Nowakowski reprezentować będą barwy LKS-u w drużynie Juniorów Młodszych w Lidze Okręgowej. Uważam, że cała trójka mogła by jeszcze powalczyć z nami!
Dominik Miedziński wrócił do rodzimego Lisewa, by grać w A-klasie seniorów. Ten zawodnik na pewno byłby podporą naszego zespołu.
Eryk Oksiak chciał zmienić otoczenie i swoją przygodę dalszą związał z Górnikiem Konin. Był to jest wybór, który należy uszanować.
Kacper Pląskowski, który skończył wiek Juniora Młodszego podążył w ślady Adriana Góreckiego i również próbuje swoich sił w IV lidze. Nie wiadoma jest droga Nikolasa Andrzejewskiego, który na początku września dopiero wraca zza granicy. Na ten sezon mamy praktycznie tylko swoich wychowanków (wyjątkiem jest tutaj Adam Waczyński, który wcześniej reprezentował barwy Polonusa Kazimierz Biskupi), którzy swoją postawą, ciężką pracą i poświęceniem oraz związaniem z Klubem będą mogli reprezentować Spartę Konin na arenie WLKP! Ci zawodnicy wychowali się na tych boiskach, by dojść w to miejsce gdzie teraz są, więc za to należy im się wielki szacunek! Mimo słabszych wyników, które mogą nadejść ci chłopacy są już dla mnie zwycięzcami!

PRZEMYSŁAW KACZMAREK: Szkoda że ubyło nam kilku kluczowych zawodników którzy zostali wyróżnieni na koniec sezonu. Opuścił nas kapitan drużyny. Będzie to sprawdzian dla naszych chłopaków żeby szybko poukładać sobie grę na nowo. Nowi zawodnicy po krótkiej adaptacji w zespole powinni uzupełnić straty po zawodnikach którzy wybrali inną drogę kariery piłkarskiej. Nowy kapitan myślę że będzie cichym bohaterem drużyny który na boisku pokaże druzynie swoimi umiejętnościami i determinacją drogę sukcesu. Najważniejsze będą pierwsze spotkania. Będziemy wspierać chłopaków swoją wiedzą i doświadczeniem