WYNIK NA SZÓSTKĘ! JUNIORZY PIĘKNIE WCHODZĄ W SEZON !

CKS Sparta Konin 6:2 Sokół Kleczew (3:2)

Bramki:
12’ 1:0 Klaudiusz Glanc, as. Remigiusz Grochociński
25’ 2:0 Klaudiusz Glanc, as. Mateusz Lubański
39’ 3:1 Kacper Siemaszko, as. Adam Błaszczyk
65’ 4:2 Remigiusz Grochociński, as. Dominik Trzaskowski
68’ 5:2 Klaudiusz Glanc, as. Dominik Trzaskowski
74’ 6:2 Dominik Trzaskowski

Na inaugurację, zespół Juniorów Młodszych podejmował u siebie zespół zza miedzy – Sokół Kleczew. Drużyna gości przyjechała w bardzo optymistycznych nastrojach, co było widać na twarzach zawodników z Kleczewa.
Na początku spotkania lekką przewagę udokumentowała Sparta Konin, która w 12 minucie, za sprawą Klaudiusza Glanca wyszła na prowadzenie. Kapitalnym podaniem popisał się w tej sytuacji Remigiusz Grochociński! Po strzelonej bramce, do głosu doszli goście, którzy najlepszą okazję mieli z rzutu wolnego! Jakub Strzykowski sparował piłkę przed siebie, a potem tylko w wiadomy sobie sposób wyszedł zwycięsko w pojedynku z napastnikiem Sokoła! W 25 minucie, kibice zgromadzeni na trybunach obejrzeli drugą bramkę dla Sparty! Tym razem asystą popisał się Mateusz Lubański, a Klaudiusz Glanc, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, mijając go skierował piłkę do bramki. Warto dodać, że Klaudiusz rozgrywał dziś bardzo świetne zawody, a drużyna starała się to wykorzystać. W 36 minucie, błąd popełnił środek pola. Zbyt wiele miejsca dając napastnikowi Sokoła, który oddał strzał przy samym słupku i pokonał Strzykowskiego. Jeszcze przed przerwą oglądaliśmy dwie bramki. W 39 minucie, na 3:1 bramkę zdobył Kacper Siemaszko, który wykorzystał podanie Błaszczyka, a po błędzie Dominika Trzaskowskiego, Sokół trafił bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.
Na drugą połowę Sokół wyszedł bardziej zmotywowany i to on miał dogodne okazje do zdobycia bramki, jednak Strzykowski był dziś na posterunku i kilka razy uratował zespół przed stratą bramki! Jednak ostatnie 15 minut należało już tylko do jednego zespołu! W 65 minucie, na 4:2 po wspaniałej główce zespół wyprowadził Remigiusz Grochociński! Piłkę z rzutu rożnego dogrywał Dominik Trzaskowski, który trzy minuty później obsłużył kolejnym podaniem Glanca. Klaudiusz mijając dwóch obrońców uderzył po krótkim słupku i zdobył piątą bramkę dla Sparty Konin! Jednak urokowi tego spotkania dodała bramka Dominika Trzaskowskiego w 74 minucie! Dominik zdecydował się uderzyć z okolicy 35 i piłka wpadła w samo okienko bramki! Dwie minuty później Trzaskowski mógł powtórzyć swój wyczyn, jednak piłka odbiła się od poprzeczki i bramkarz zdołał przed linią złapać piłkę!

O kilka słów poprosiliśmy trenera – Damiana Tylaka. „Cóż mogę powiedzieć po takim meczu. Kibice zobaczyli wiele bramek, ofensywną grę zespołu i kilka wspaniałych akcji, na które naprawdę miło się patrzyło. Jednak przed meczem, ostrzegałem zawodników, że liga będzie ciężka, a każdy zespół jest mocny. Przekonaliśmy się dziś na własnej skórze. Cieszy mnie bardzo wynik, frekwencja na trybunach i pozytywne nastroje po meczu, które dodają kopa do kolejnej pracy. Razem z zawodnikami będziemy podążać jedną ścieżką, która ma nas zaprowadzić do spełnienia marzeń.”