Juniorzy: Zwycięstwo Z Marcinkami

Odbudowanie Juniorów, mimo braków kadrowych, jest zwycięstwo!

CKS Sparta Konin 4:2 Marcinki Kępno (2:0)

Bramki:

30' Dominik Trzaskowski, as. Klaudiusz Glanc
40' Dominik Trzaskowski
68' Remigiusz Grochociński (rz. Wolny)
78' Klaudiusz Glanc, as. Klaudiusz Pałucki

W meczu III Kolejki Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych A2, nasz zespół podejmował drużynę Marcinków Kępno. Zespół, który dotąd zdobył jeden punkt, przyjechał na pewno walczyć o pierwsze zwycięstwo. Nasi zawodnicy, musieli poukładać sobie w głowach ostatni występ w Zakrzewie, w którym doznaliśmy sromotnej porażki. Głowy zadziałały bardzo pozytywnie i od samego początku potrafiliśmy narzucić swój styl gry. Były co prawda indywidualne błędy, jednak wyszliśmy z wiarą we własne umiejętności, z wiarą w siłę zespołu i przede wszystkim z zaufaniem do każdego z kolegów.
Pierwsza bramka padła, po akcji Klaudiusza Glanca prawą stroną. Po walce Klaudek wrzucił piłkę w pole karne, a tam w znakomitej sytuacji znalazł się Dominik Trzaskowski, który wyprowadził zespół na prowadzenie! Ten sam zawodnik, w 40 minucie zachwycił wszystkich kolejną bramką. Nie dość, że akcja indywidualna naszego bocznego pomocnika, to jeszcze piękna bramka z lewej nogi lekko podłamała zespół gości! Na przerwę więc schodziliśmy z prowadzeniem 2:0 i naprawdę dobrym pomysłem na grę. Jedyne, co mogło być lepsze, to trochę skuteczność, które zabrakło dziś Kubie Przydrydze.

W przerwie zespół Sparty dokonał jednej zmiany. Na boisku pojawił się Hubert Nowacki, który zmienił kontuzjowanego Patryka Wiśniewskiego. Gra z początku drugiej połowy była niestety rwana i nerwowa. Daliśmy się zepchnąć Marcinkom na własną połowę i tylko poświęcenie naszych obrońców spowodowało, że przeciwnik nie zdobył bramki kontaktowej! Za to kolejny cios zadał Remigiusz Grochociński! Z rzutu wolnego, w którym błąd popełnił bramkarz Remek zdobywa pierwszą swoją bramkę w sezonie! Trzecia bramka niestety trochę rozluźniła szeregi zespołu Juniorów. Pięć minut później, po wielu błędach w defensywie drużyna z Kępna zdobyła pierwszą bramkę. Zawodnicy gości rzucili się do ataków, jednak w 78 minucie przytomnie zachował się Klaudiusz Pałucki, który doskonałym zagraniem obsłużył Klaudiusza Glanca. Klaudek w sytuacji sam na sam minął bramkarza i lewą nogą zdobył czwartego gola dla Sparty Konin!
Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego, zupełnie nie potrzebnym faulem w polu karnym „popisał” się Dominik Trzaskowski. Zawodnik Marcinek pewnym strzałem pokonał Strzykowskiego, a po tej sytuacji sędzia zakończył spotkanie!

Cieszy nas przede wszystkim odbudowa drużyny, która zareagowała pozytywnie na ostatnie wydarzenia, która pokazała charakter mimo kilku braków w składzie, ludzie którzy zastąpili dziś owych graczy okazali chęć walki o pierwszy skład, a to się liczy:)