Juniorzy: Zwycięstwo na początku rozgrywek

Spartanie pokazali charakter!

Obra Kościan 1:2 CKS Sparta Konin (1:1)

Bramki:
4' Jakub Przydryga, as. Klaudiusz Glanc
80' Klaudiusz Glanc, as. Igor Zwoliński

Dojechaliśmy na spotkanie spóźnieni przez objazdy, trochę zmęczeni drogą, odbyliśmy skróconą rozgrzewkę i to chyba miało lekki wpływ na grę w pierwszej połowie, w której zespół gospodarzy nas zdominował!
Jednak to my wyszliśmy na prowadzenie jako pierwsi! Pięknym prostopadłym podaniem na prawą stronę do Klaudiusza Glanca popisał się Maciej Matela. Klaudiusz Glanc uderzył po krótkim słupku, trafiając w niego, a piłka wpadła pod nogi Kuby Przydrygi. Ten z pierwszej piłki dał prowadzenie naszej drużynie. Po bramce do głosu doszli jednak zawodnicy z Obry, którzy zamknęli nas na własnej połowie, a my nie wytrzymaliśmy niestety ich naporu. W 9 minucie było niestety 1:1, po błędzie Mikołaja Zasadzińskiego.
Jedynym plusem pierwszych 45 minut było to iż nie straciliśmy bramek, a Jakub Strzykowski dwoił i się troił w bramce, ratując wynik do przerwy!
W drugiej połowie doszliśmy do siebie. Zaczęliśmy grać piłką, nie byliśmy statyczni, nie traciliśmy głupio piłek.. Sytuacje tworzyły się po obu stronach! W 80 minucie akcje meczu przeprowadzili Klaudiusz Glanc i Igor Zwoliński. Ten pierwszy walcząc po podaniu Igora wyszedł sam na sam i spokojnym strzałem obok bramkarza dał nam prowadzenie! Po bramce zespół gospodarzy się otworzył, co dało nam możliwość kolejnych sytuacji, których niestety nie wykorzystaliśmy. M. In. Adam Błaszczyk, Igor Zwoliński czy po raz kolejny Klaudiusz Glanc..
Wywozimy cenne trzy punkty z Kościana, a na uwagę zasługuje również linia obrony, która w drugiej połowie była bez błędna, oraz Jakub Strzykowski, który uratował nam ten mecz, pod względem straconych bramek!