Inauguracja na szóstkę!

Inauguracja A Klasy, na szóstkę! Dwa hat-tricki !

CKS Sparta Konin 6:1 GKS Piast Grodziec (2:1)

Bramki:
30' Patryk Grabowiecki, as. Michał Zajączkowski
41' Patryk Grabowiecki, as. Maciej Banaszak
75' Damian Tylak (rz. karny)
76' Damian Tylak, as. Patryk Grabowiecki
81' Damian Tylak, as. Patryk Grabowiecki
88' Patryk Grabowiecki, as. Kirill Vanyukov

Pierwsze koty, za płoty chciało by się rzec po dzisiejszym spotkaniu. Początek dzisiejszych zawodów obfitował w nagradzanie naszych najstarszych zespołów za sezon 2017/2018. Najpierw Juniorzy, którzy zwyciężyli swoją grupę i awansowali do Wielkopolskiej Ligi Juniorów, a potem sam zespół seniorski, który w B Klasie nie miał sobie równych i zwyciężył te rozgrywki. Cała ceremonia trwała dość długo i chyba to, trochę rozluźniło naszą drużynę!
Początek należał zdecydowanie do gości, którzy po trzech minutach mogli prowadzić już 2:0 , jednak najpierw sędzia uznał, że zawodnik Piasta był na pozycji spalonej, a później Kirill Vanyukov uratował zespół przed utratą bramki. Nasza gra się nie kleiła, graliśmy wolno i mozolnie, czasami wręcz zbyt czytelnie. Dużo prób długich piłek kończyło się na obrońcach z Grodźca. Akcje indywidualne również kończyły się przy polu karnym. Jednak okazje swoje mieliśmy, m.in. Grabowiecki, który niestety wygonił się trochę do prawej strony i jego strzał obronił bramkarz. W 15 minucie zespół Piasta popisał się piękną wrzutką w pole karne, a tam Roberta Pietrzaka wyprzedził napastnik gości i wpakował piłkę do siatki! Bramka ta należała się zawodnikom z Grodźca, a my niestety nie potrafiliśmy złożyć jednej składnej akcji. Po dwudziestu minutach jednak zespół zaczął wykazywać więcej ochoty do gry, wyjścia na pozycję i ruch bez piłki były kluczowe w 30 minucie. Michał Zajączkowski pięknym prostopadłym podaniem uruchomił Patryka Grabowieckiego, który w sytuacji sam na sam minął bramkarza i do pustej bramki skierował piłkę lewą nogą! Od tej pory zaczęliśmy grać w piłkę i tworzyć sobie sytuacje, jednak jeszcze brakowało dokładności w dograniu ostatnich piłek. W 41 minucie faulowany przed polem karnym został Zajączkowski. Miękkim dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisał się Maciej Banaszak, a w powietrzu sobie równych nie miał Grabowiecki, który wyprowadził zespół na prowadzenie! Na przerwę zatem schodziliśmy z przewagą jednej bramki!

Druga połowa zaczęła się niemrawo z obu stron. Walka w środku pola, brzydkie zagrania i nie potrzebne dyskusje z sędzią. Nasza drużyna spokojnie szukała dostępu do bramki gości i starała się utrzymywać przy piłce. Zespół z Grodźca za wszelką cenę, głównie dalekimi zagraniami szukał drugiej bramki. Przełomowym momentem spotkania była indywidualna akcja Zajączkowskiego lewą stroną, który został sfaulowany w polu karnym przez jednego z obrońców Piasta! Sędzia powinien wyciągnąć w tej sytuacji kartonik! Jednak z niewiadomych przyczyn tego nie zrobił. Na 11 metr piłkę postawił Damian Tylak. Pewnym strzałem zupełnie myląc bramkarza wyprowadził zespół na dwubramkowe prowadzenie. Od tego momentu Sparcie grało się lżej, za boiskiem opatrywany był Zajączkowski, a my grając w 10 zdobyliśmy kolejną bramkę! Tym razem Grabowiecki zagrał piłkę na 16 metr, do której dobiegł Damian Tylak i strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Piasta! Obie bramki padły minuta po minucie. Najpierw rzut karny w 75 minucie, potem bramka na 4:1 w 76 minucie. Spartanie jednak dążyli dalej do zdobywania bramek i w 81 minucie skompletowaliśmy pierwszego hat-tricka! Kolejny razem znakomicie zachował się Grabowiecki zagrywając prostopadle do Tylaka, a ten strzałem piętką pokonał bramkarza gości po raz trzeci! I nie był to koniec zdobywania bramek! Dwie minuty przed końcem spotkania akcję zawodników Piasta wyłapał Vanyukov. Nie zastanawiając się długo, posłał piłkę do Grabowieckiego, który w sytuacji sam na sam, spokojnym strzałem pokonał bramkarza i skompletował drugiego w tym meczu hat-tricka dla Sparty Konin! Król strzelców z Okręgówki oraz jego odpowiednik z B Klasy w zeszłym sezonie przedstawili się tym samym kibicom zgromadzonym przy Łężyńskiej! Warto odnotować również to, że zespół Sparty dopiero nabiera ze sobą komunikacji i zgrania, co pozytywnie rokuje na przyszłość!