Wygrana w Sompolnie

TRAMPKARZ STARSZY

GKS Sompolno 1:3 CKS Sparta Konin (0:2)
Bramki:
27' 0:1 Jakub Przydryga, as. Adrian Pawlaczyk
36' 0:2 Adam Błaszczyk, as. Adrian Pawlaczyk
48' 1:2
80'+2' 1:3 Klaudiusz Glanc, as. Jakub Przydryga

W dniu dzisiejszym na Trampkarzy Starszych czekało ciężkie spotkanie. Po pierwsze w tej rundzie zespół Sompolna nie przegrał jeszcze na własnym stadionie, po drugie naszemu zespołowi zawsze trudno grało się na terenie rywala i nigdy nie udało się wywieść stamtąd punktów!
Jednak to, co dziś zrobili młodzi piłkarze w pierwszej połowie, pokazuje jak bardzo są zjednoczeni i jak wysokie umiejętności chłopacy posiadają. Całkowicie zdominowaliśmy dziś przeciwnika w pierwszych 40 minutach tego meczu. Zespołowość, mądra gra piłką, przytrzymanie jej w swoich szeregach i skuteczność cechowały nasz zespół w dniu dzisiejszym. Co prawda przewaga optyczna naszego zespołu była od pierwszej minuty, to dopiero w 27 udało nam się zdobyć bramkę! Piłkę po lewej stronie przejął Adrian Pawlaczyk, który minął dwóch zawodników i odegrał piłkę do Jakuba Przydrygi . Kuba nie zastanawiając się oddał piękny strzał z okolic 20 metra i zdobył bramkę na 1:0 dla Sparty Konin! W 36 minucie, prawą stroną boiska przedarł się Klaudiusz Glanc. Dograł piłkę w pole karne, a ta dotarła do Pawlaczyka. Adrian bez namysłu dograł jeszcze do Adama Błaszczyka, który sprytnym strzałem "z dużego palca" dał nam dwubramkowe prowadzenie! Tak zakończyła się pierwsza połowa meczu.
W drugiej nasz zespół grał pod wiatr, co przełożyło się na słabszą grę. Jednak nasza defensywa dziś pokazała, że jest szczelna i prawie nie do przejścia! W 48 minucie popełniliśmy jednak jeden jedyny błąd. Po faulu Błaszczyka w środkowej strefie boiska zawodnik z Sompolna wykonywał rzut wolny. Piłka szybowała w ręce Dawida Szejny, który zamiast ją złapać wybił przed siebie! Ten błąd wykorzystali zawodnicy gospodarzy, którzy dobili strzał i złapali kontakt. Po zdobytej bramce Sompolno dostało skrzydeł, a sędzia dzisiejszych zawodów zapomniał nagle zasad gry w piłkę nożną. Liczba jego błędnych decyzji w obydwie strony przekraczała minuty, które trwała druga połowa! Z meczu piłkarskiego na boisku mogliśmy oglądać kabaret w wykonaniu sędziego i bitwę na słowa i czyny u zawodników. Jak się na końcu okazało w ostatniej akcji meczu, swoją boiskową i piłkarską wyższość pokazał nasz zespół. Po rzucie wolnym, który wykonywał Jakub Przydryga, sprytnym strzałem popisał się Klaudiusz Glanc, który zdobył bramkę na 3:1! Sędzia po bramce zakończył spotkanie i zdobycie trzech punktów stało się faktem!

"Chłopacy dziś pokazali wielką dojrzałość piłkarską i wielkie umiejętności, które posiadają. Stworzyliśmy w pierwszej połowie dziś zespół kompletny, bez slabych punktów, z determinacją i wolą zwycięstwa. Przede wszystkim szanowaliśmy piłkę, którą mieliśmy często z posiadaniu. Druga połowa była już słabsza w naszym wykonaniu, ale w końcowym rozrachunku to my dziś jesteśmy zasłużonym zwycięzcą! Gratuluję chłopakom i jestem dumny z ich dzisiejszej gry!" - tak w kilku słowach podsumował spotkanie trener Damian Tylak.