Przegrana Trampkarzy w derbach

Trampkarze niestety nie sprostali w derbach i po dość pechowej bramce przegrali 0:1. Jednak tutaj na pewno pierwsza połowa należała do Górnika, który mógł już na samym początku pokarać nasz zespół. Dopiero po kilkudziesięciu minutach gry zawodnicy Sparty obudzili się i stworzyli sobie sytuację, jednak w sytuacji sam na sam spudłował Klaudiusz Glanc. Do przerwy 0:0, a po przerwie dużo lepsza gra naszych zawodników. Okazje do zdobycia bramki mieli m.in. Adrian Pawlaczyk, Klaudiusz Glanc. Niestety bramka dnia dzisiejszego była zaczarowana. W 59 minucie meczu kuriozalny błąd popełnił sędzia tego spotkania. Ewidentnie faulowany był obrońca Konińskiej Sparty, podczas walki o piłkę z zawodnikiem Górnika. Sędzia puścił grę, a zawodnik Górnika zdobył bramkę. Co prawda zawsze gra się do końcowego gwizdka, jednak zdrowie zawodników powinno być ważniejsze, biorąc pod uwagę fakt, że Piotr Reszka kilka minut leżał na boisku. Nasze ataki jednak nie zdały się na nic i po dobrym meczu schodzimy z boiska na tarczy.

„Szkoda nie wykorzystanych okazji, które sobie stworzyliśmy. Górnik również miał swoje i jedną z nich wykorzystał. Takie mecze jednak pokazują, że poziom szkolenia młodzieży w naszym mieście nie tylko powinien skupiać się na Górniku, bo potrafimy grać jak równy z równym, biorąc pod uwagę fakt, że Klub z Dmowskiego ma większe zainteresowanie zawodników. Mecz był typowym meczem walki i ciężkiego boju na boisku. Podziękowałem po meczu chłopakom za pozostawione serce na boisku i wolę walki, bo teraz to dla mnie jest najważniejsze. Będziemy dalej pracować nad doskonaleniem swoich umiejętności i w kolejnych meczach udowadniać będziemy swoją wartość.” – podsumował trener Tylak.