CKS Sparta Konin 5:0 Orły Huta Łukomska (4:0)

Bramki:
10' Damian Tylak, as. Michał Grzeszkiewicz
12' Tomasz Moskwa, as. Kamil Pokrzywiński
24' Kamil Pokrzywiński, as. Michał Zajączkowski
42' Kamil Pokrzywiński, as. Michał Grzeszkiewicz
87' Łukasz Bladziak, as. Sebastian Laskowski

Na deser, po zespołach młodziezowych na boisku pojawili się najstarsi zawodnicy naszego Klubu. W V Kolejce Konińskiej A Klasy drużyna trenera Damiana Tylaka mierzyła się z drużyną Orły Huta Łukomska. Zespół gości, zajmował przed spotkaniem miejsce w czubie tabeli, zatem zapowiadał się ciekawy mecz.
Przed pierwszym gwizdkiem zawodnicy, kierownicy, działacze, przyjaciele i kibice zgromadzeni na trybunach pożegnali minutą ciszy Pana Wojciecha Wawrzyniaka, człowieka który kilkanaście pięknych lat związany był z Klubem CKS Sparta Konin. Tacy ludzie pozostaną już zawsze w pamięci i w historiach Klubu na wieki!
Pierwszy gwizdek zabrzmiał o godz. 17:00 a Spartanie ruszyli od samego początku do ataków! Zespół gości najwidoczniej był tym wszystkim zaskoczony, bo po 12 minutach prowadziliśmy już 2:0! Najpierw w 10 minucie, piękną piłkę wrzucił Michał Grzeszkiewicz, a tam w polu karnym głową do bramki skierował ją Damian Tylak! Nie minęły dwie minuty, a kibice zgromadzeni na stadionie cieszyli się po raz drugi. Tym razem po lekkim zamieszaniu, asyście Kamila Pokrzywińskiego, Tomasz Moskwa znalazł drogę do bramki Orłów! Piękny początek w wykonaniu naszych piłkarzy! W minucie 24 po raz kolejny wiedzieliśmy świetną zespołową akcję, a bardzo ładne podanie prostopadłe Michała Zajączkowskiego wykorzystał Kamil Pokrzywiński! Ten sam zawodnik, jeszcze przed przerwą pokonał bramkarza po raz drugi. W rolę podającego po raz kolejny wcielił się dziś dobrze dysponowany Michał Grzeszkiewicz.
W drugiej połowie zespół spuścił z tonu, oddaliśmy trochę pola gry zawodnikom z Huty Łukomskiej, a my sami przestaliśmy sobie tworzyć sytuację. Jednak z biegiem czasu, szansę gry dostawali młodzi zawodnicy, którzy uczą się w bardzo dobry sposób od starszych kolegów gry w piłkę. Z różnym skutkiem dziś to wychodziło, jednak kropkę nad i postawił jeden z młodszych zawodników - Łukasz Bladziak. Po asyście Sebastiana Laskowskiego z rzutu rożnego, Łukasz skierował piłkę głową do siatki i ustanowił wynik na 5:0, w 87 minucie! Warto wspomnieć, że kilkoma bardzo dobrymi interwencjami dziś w bramce popisał się Kirill Vanyukov, który zakończył spotkanie z czystym kontem!